Ratunek w Bożym Miłosierdziu

W trzeciej dekadzie XX wieku prosta polska zakonnica doznała objawień. Ukazała się jej sam Jezus Chrystus i nakazał głosić wielkość Bożego Miłosierdzia. Dzięki tym objawieniom mistycznym ludziom została przekazana Modlitwa nazywana Koronką do Miłosierdzia Bożego, nowe formy kultu Miłosierdzia Bożego oraz znany na całym świecie obraz przedstawiający Jezusa Miłosiernego – www.meritohurt.pl.

Kim była św. Faustyna Kowalska?

Helena Kowalska urodziła się w 1905 roku w województwie łódzkim. W 1924 roku doświadczyła objawienia Jezusa Chrystusa, który nakazał jej wstąpienie do zakonu. W 1925 roku wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Na polecenie swojego spowiednika księdza Michała Sopoćki zaczęła spisywać swoje mistyczne objawienia.Tym samym przekazała światu nauczanie o potędze Bożego Miłosierdzia.

Boże Miłosierdzie

Jezus Miłosierny miał przekazać Faustynie formy kultu Bożego Miłosierdzia, do którego należą:

  • obraz Jezusa Miłosiernego z charakterystycznymi promieniami: czerwonym i bladym oraz podpisem: „Jezu, ufam Tobie„,
  • święto Miłosierdzia Bożego obchodzone w pierwszą niedzielę po Wielkanocy,
  • modlitwa zwana Koronką do Miłosierdzia Bożego,mające być źródłem Miłosierdzia Bożego dla świata,
  • Godzina Miłosierdzia,
  • szerzenie kultu Miłosierdzia Bożego.

Cudowny obraz

Obraz „Jezu, ufam Tobie” został namalowany zgodnie z opisem przekazanym przez siostrę Faustynę Kowalską. Przedstawia on Jezusa w białej szacie wskazującego na swoje serce, będące źródłem Miłosierdzia. Roztacza ono dwa promienie w kolorze białym i czerwonym. Pierwszy z nich symbolizuje łaskę i oczyszczenie dusz grzeszników, a drugi odkupienie win przelaną krwią Chrystusa. Jezus miał nakazać Faustynie stworzenie obrazu, którego kult i czczenie miało być formą wyproszenia Bożego Miłosierdzia, podobnie jak Koronką do Miłosierdzia czy Godzina Miłosierdzia.