Prezent na chrzciny

Rodzice chrzestni, którzy nie posiadają własnych dzieci mają nie lada kłopot podczas ceremonii chrztu. Nie chodzi bynajmniej o aspekt organizacyjny lub religijny tej uroczystości, lecz o prezent na chrzest, którego nie dać nie wypada ale też z braku doświadczenia nie wiadomo co wypada dać.

Tradycyjna pamiątka chrztu świętego

W takiej sytuacji najbezpieczniejszym wyjściem jest wymarzony prezent na chrzest z rodzaju tych ściśle związanych z religią. Może to być na przykład Pismo Święte z odręczną dedykacją, medalik na łańcuszku przedstawiający wizerunek świętego lub po prostu ze świętym symbolem. Możliwości jest sporo więc tutaj kreatywność ma duże znaczenie. Przy wyborze tego typu pamiątki warto jest pamiętać o osobistych dedykacjach, które z biegiem lat mogą nabrać całkowicie innego znaczenia dla obdarowanej osoby.

 

Niekonwencjonalne pamiątki chrztu świętego

 

Chcąc upamiętnić ten dzień w sposób może lekko niecodzienny i odmienny niż wszyscy pozostali goście z pewnością będzie czekało nas trudniejsze zadanie. Szukając oryginalnej pamiątki chrztu dla chłopca lub dziewczynki z pewnością z góry odrzucimy pamiątki religijne. Dla chłopca doskonałą propozycją byłaby pościel w samochody wyścigowe lub fotelik do jedzenia w kształcie samochodu. Dla dziewczynki to zdecydowanie biżuteria. Specjalne kolczyki lub naszyjnik, który będzie jednocześnie miłą pamiątką po latach. Wybór jest dość duży, a i rodzice pociech nie powinni mieć nic przeciwko.