Różaniec bransoletka jako pomoc w kontakcie z Jezusem

Osoby aktywne w wierze często podkreślają, że aby nawiązać prawdziwą, duchową więź z Chrystusem, nie wystarczy jednie chodzić w niedzielę i święta do kościoła, czy pamiętać o porannym i wieczornym, mechanicznie pacierzu. Żywy kontakt z Jezusem i głęboka wiara to oczywiście kwestia doznawanej łaski, ale nie należy rezygnować również z własnej pracy nad tworzeniem tej relacji. W jaki sposób to robić?

poręczny różaniec bransoletka

Pogłębianie znajomości

W przypadku znajomości z ludźmi, kiedy pragniemy nawiązać z kimś bliższe relacje, staramy się spędzać z tą osobą więcej czasu, dowiedzieć się czegoś na jej temat. Podobnie jest z wiarą i znajomością z Jezusem – jeśli zależy nam na trwałym i głębokim kontakcie, warto dbać o wspólny regularny kontakt. W jego zapewnieniu pomocna jest modlitwa, np. różaniec bransoletka, którą nosi się na ręku, a która może służyć pomocą w jego odmawianiu każdego dnia, np. w czasie podróży do pracy.

To nieprawda, że aby modlitwa była „dobra”, trzeba być maksymalnie skupionym i że różaniec można odmawiać jedynie w sytuacji, gdy nikt wokół nam nie przeszkadza. Oczywiście, byłoby to wskazane, ale zastanówmy się, że przecież często rozmawiając z kimś bliskim, jesteśmy zmuszeni oderwać się od rozmowy, bo, przykładowo, ktoś inny musi zadać nam pilnie jakieś pytanie (celują w tym szczególnie dzieci), a przecież nie umniejsza to ważności naszej rozmowy. Podobnie jest w przypadku modlitwy. Nawet jeśli odmawiamy ją w trakcie podróży środkiem komunikacji miejskiej i chwilowo musimy ją przerwać lub ulegniemy rozproszeniu, to i tak rozmawiamy z Chrystusem i On to docenia. Dlatego różaniec bransoletka jest cennym akcesorium, w które z pewnością warto się zaopatrzyć.