Przypomnienie o Aniele Stróżu

Młodzi chrześcijanie uczeni są pięknej modlitwy o Aniele Stróżu, która potrafi dodać otuchy w trudnych chwilach. Wiara w anielskich opiekunów jest głęboko zakorzeniona w naukach chrześcijańskich, o czym świadczy biblijny cytat „Mój anioł pójdzie przed tobą, słuchaj go, bo Moje imię zapisane jest w nim”.

Anielski opiekun każdego z nas

Każdy z przychodzących na świat ludzi ma swojego własnego opiekuna, który trwa przy nim aż do chwili śmierci i wspiera go w drodze ku zbawieniu. Jeżeli dusza wierzącego trafi po śmierci do Nieba, wtedy opiekujący się nim anioł awansuje w hierarchii i stanie się jednym z aniołów śpiewających w boskim chórze, które wychwalają samą Trójcę Świętą. Obraz anioł stróż to doskonały prezent dla dużego i dla małego chrześcijanina, który będzie przypominał obdarowanemu o jego boskim opiekunie, który czuwa nad jego duszą.

Anioł Stróż obraz – prezent dla każdego wierzącego

Postać Anioła Stróża wzbogaca wiarę o nowy wymiar i stanowi jednocześnie otuchę w trudnych chwilach. Nie zawsze postępowanie według chrześcijańskiej moralności jest łatwe, jednak właśnie to dowodzi słuszności życia w wierze. Obraz przedstawiający Anioła Stróża to wspaniała dekoracja domu, która napełni serca i dusze jego mieszkańców radością. Obrazek może wzbogacić domowy kącik modlitewny i z całą pewnością powinien również zawisnąć w domowym pokoiku, gdzie będzie chronił najmłodszych przed ich lękami.