Podaruj różaniec. To zaprocentuje!

Zastanawiając się, co sprezentować młodemu człowiekowi z okazji Pierwszej Komunii Świętej pewnie przyjdzie Ci na myśl różaniec. Jest to prezent sprawdzony i ponadczasowy, będący esencją tego, co chrześcijańskie. Do okazji pasuje więc doskonale. Jednak zdarzyć się może, że ktoś zasieje w Tobie wątpliwości. Możesz natknąć się na opinie, że różaniec będzie źle odebrany. W końcu młody nastolatek marzy przecież o czymś innym. To dawać, czy nie dawać?

Inteligenty człowiek prędzej, czy później doceni

Proponuję przyjąć następujące założenie. Jeśli osoba, której wręczymy różaniec komunijny, jest inteligentnym młodym człowiekiem, na pewno doceni przedmiot, jaki otrzymała. Niekoniecznie od razu. Po rozpakowaniu prezentu nie oczekuj wybuchu radości, jaki z pewnością dostrzeżesz w przypadku nowej konsoli. Miną jednak lata. Konsola trafi na wysypisko, a człowiek ten weźmie z nostalgią różaniec do ręki i pomyśli o tym, od kogo go dostał. Tym różni się pamiątka od prawdziwego prezentu. Zostaje z obdarowanym na lata i w żadnym razie nie mieści się w kategorii jedno sezonowych zachcianek.

Krótkowzroczny, nie patrzy w przyszłość

Druga sytuacja to taka, w której idący do Komunii nie jest osobą inteligentną. W takim przypadku jest duża szansa na to, że nawet nie skomentuje prezentu. Różaniec wyląduje w koszu. Należy zadać sobie pytanie. Czy, ma dla nas znaczenie fakt, czy udało nam się zadowolić człowieka tego pokroju? Raczej nie. Z pewnością nie warto więc brać takiej ewentualności pod uwagę i skupić się na wybraniu ładnego i trwałego egzemplarza. Polecamy: https://www.meritohurt.pl/rozance-komunijne.html