Piękne bursztynowe Różańce

Dla wielu osób marzeniem jest posiadanie Różańca z bursztynu, który ma srebrny Krzyżyk i łańcuszek. Najczęściej kupowane są Różańce z bursztynu w kolorze żywicy, bo jest to naturalny kolor bałtyckiego bursztynu.

Różańce różnych wyznań


Katolicy mają swój Różaniec, który stanowi jeden z najcenniejszych przedmiotów w wierze katolickiej. Lecz inne wyznania również mają swoje Różańce.
W Prawosławiu Różaniec jest nieustającą Modlitwą serca. Różaniec ten używany jest przez chrześcijan obrządku wschodniego.
Luteranie również mają Różaniec Jezusowy wywodzący się z XVI wieku od niemieckiego teologa. Ma on taki sam układ, jak Różaniec katolicki, lecz odmawia się na nim Modlitwę nie do Maryi a do Pana Jezusa.
Istnieje także Różaniec anglikański. Jest to Różaniec episkopalny powstały w Stanach Zjednoczonych.
Nawet wyznawcy buddyzmu mają swój Różaniec. Jest to tak zwany sznur modlitewny, który służy do odmawiania stu ośmiu razy cnót Buddy.

Dlaczego ludzie pragną mieć Różaniec z bursztynu?


Różaniec z bursztynu różni się od innych tym, że wygląda dostojnie, elegancko, drogo, kolorowo, wesoło, przyciąga uwagę innych osób. Ponadto daje wrażenie bliskiego obcowania z naturą, co nie ma miejsca na przykład wtedy, gdy mamy szklany lub metalowy Różaniec.
Bursztyn jest szlachetnym kruszcem pochodzącym z głębin Bałtyku i dlatego jest tak osobliwy. Poza tym bursztyn ma właściwości lecznicze, bo przecież powstał on przed tysiącami lat i tysiące lat leżakował w głębinach morskich https://www.meritohurt.pl/rozance-srebrne-z-kamienia/rozaniec-bursztynowy-srebrny,1424,1.html

Co jest najważniejsze


Najważniejsze jednak jest nie to, z czego zbudowane są paciorki Różańca, lecz to, że Polacy garną się do odmawiania Różańca. Różaniec widoczny jest w rękach nie tylko ludzi będących w starszym wieku, lecz również w rękach ludzi młodych.