Piękna złota biżuteria

Złota biżuteria zdecydowanie jest teraz najmodniejsza. Wybierana jest zarówno złoto w odcieniu różowym, jak i żółtym. Tak popularne przez wiele lat białe złoto przestało być już modne. Ze złota robi się teraz praktycznie wszystko, zdecydowanie do łask powróciły na przykład łańcuszki, na których zawiesza się złoty medalik.

Złoty medalik, czyli najmodniejsza zawieszka tego sezonu

Złote medaliki, czyli wisiorki przedstawiające wizerunek jakieś osoby świętej, są teraz jedną z najpopularniejszych biżuterii. Taki medalik można nosić w całkowitym oderwaniu od rozumienia go jako symbol chrześcijaństwa, po prostu jako modny dodatek do stylizacji. Jednocześnie złoty medalik to może być też cudowny medalik darowany na przykład z okazji przyjęcia sakramentu chrztu czy komunii świętej.

Cudowny medalik na komunię świętą

Współczesne dzieci w coraz częściej otrzymują w ramach prezentu komunijnego właśnie cudowny medalik do zawieszenia na łańcuszku. Dawniej takie prezenty były czymś zupełnie naturalnym, jednak w ostatnich latach stały się mało popularne, podobnie jak na przykład zegarki. Na szczęście ta piękna tradycja powoli wraca do łask, a złota biżuteria o znaczeniu symbolicznym jest coraz częściej wybierana właśnie z okazji chrztu czy komunii. Młodzież chętnie ją później zakłada, bo współcześnie noszenie takiego łańcuszka z medalikiem nie jest już żadnym obciachem, a wręcz przeciwnie – dowodem na znajomość trendów w modzie.