Pamiątki religijne w modzie

Panujące przekonania, że przedmioty religijne nie są już w modzie, mogą odejść do lamusa. Coraz częściej kupowane są obrazy z wizerunkami świętych, między innymi powrót do kultu Św. Jana Pawła. W zainteresowaniu są różnego rodzaju figurki z miejsc świętych. Częstochowa i Lourdes są najbardziej poszukiwanymi. Nie tylko różańce, ale przeróżne naszyjniki z symbolem krzyża lub z medalikami są często wybierane.

Polacy coraz częściej wybierają pamiątki religijne. Nie tylko kupowane są z okazji I komunii świętej, chrzcin czy ślubu. Związane jest to również z wiekiem kupujących. Okazji do kupienia dewocjonaliów jest naprawdę wiele. Panuje wszechobecny stereotyp, że w sklepie z dewocjonaliami można kupić tylko pismo święte i różaniec. To nie jest prawdą. Na przykład dziś typowy sklep z dewocjonaliami w Białymstoku, oferuje różne produkty, które są praktycznie na każdą kieszeń kupującego. W zależności czy jest to specjalna okazja jak chrzest, komunia, ślub czy pogrzeb, znajdziemy bogaty wybór przepięknych przedmiotów.

Do najczęściej kupowanych należą obrączki, różańce i naszyjniki. Klienci mają specyficzne wymagania dlatego dewocjonalia w Białymstoku proponują pozytywki, zegarki a nawet specjalne limitowane wydania pisma świętego. Wybierając się w poszukiwaniu przedmiotu religijnego na pewno warto odwiedzić kilka sklepów, każdy z nich oferować będzie inne produkty. Jeśli nie ma pewności co do wyboru, warto zapytać sprzedawcę lub poprosić o poradę. Miła i profesjonalna obsługa pomoże dokonać właściwego wyboru.