Niezwykły obraz Świętej Rodziny

Według teorii Polska jest krajem katolickim na wskroś, dlatego nie powinno dziwić, że niemal w każdym domu możemy zobaczyć obrazy, które przedstawiają różnych świętych, błogosławionych lub osób, które w naszym mniemaniu wiodły święte życie i teraz czekają na kanonizację.

TYPY OBRAZÓW

niezwykły obraz świętej rodziny

Obrazy ze świętymi możemy podzielić na kilka typów ze względu na to co przedstawiają:

  • osoba
  • wydarzenie z życia świętej osoby.

Wybierając obraz osoby często chcemy aby był w pewien sposób z nami spersonalizowany lub żeby mówił coś o naszym życiu – w końcu jest to obraz, który ma wisieć w naszym domu. Z tego powodu najczęściej wybieramy obrazy naszych świętych patronów, lub najważniejszych osób w katolickiej religii – Jezusa, Marii czy Józefa.

OBRAZ ŚWIĘTEJ RODZINY

Niepokalane poczęcie jest w historii chrześcijańskiej czymś niezwykłym, a także czymś od czego zaczęły się wszystkie wydarzenia opisane w Nowym Testamencie. Mimo tego, że Józef nie był faktycznym ojcem Jezusa – często nazywa się go opiekunem – jest on nieodzownym członkiem Świętej Rodziny. Wszystkie obrazy pokazujące tą najbardziej znaną rodzinę na całym świecie podkreślają jak ważną rolę pełni rodzina w naszym ziemskim życiu.

Z tego powodu tego typu obraz często możemy zobaczyć w salonie, lub innym miejscu, gdzie spotyka się cała katolicka rodzina, gdyż w piękny sposób pokazuje, że nieważne co się w życiu wydarzy, należy być blisko swojej rodziny.

TECHNIKA MALARSKA

Decydując się na zakup obrazu, możemy wybrać technikę malarską, która najbardziej nam odpowiada, a także najbardziej pasuje do pomieszczenia w którym obraz zostanie powieszony. Oprócz różnych technik malarskich, możemy również wybrać ikonę przedstawiającą Świętą Rodzinę. Jest to typowa technika charakterystyczna dla obrządku wschodniego oraz – co jest typowe dla niej – ikonę się piszę a nie maluje.