Medaliki srebrne – czyszczenie i konserwacja

Cenne przedmioty warto utrzymywać w doskonałej kondycji. Wówczas cieszą atrakcyjnym wyglądem. Posiadają połysk. Sprawdź najlepsze sposoby czyszczenia srebrnych dewocjonaliów.

Środki chemiczne do konserwacji srebra

Warto zainwestować w profesjonalne produkty, jeśli medaliki srebrne jak https://www.meritohurt.pl/srebro-medaliki-krzyzyki-lancuszki/srebro-medaliki-srebrne.html lub inne rzeczy wykonane z tego kruszcu mają pozostawać w naprawdę idealnym stanie. Bezwzględnie należy używać ich zgodnie z instrukcją, aby nieopacznie nie doprowadzić do zarysowania powierzchni. Niektóre preparaty chronią nawet przed powstawaniem mikrorys. Są one wykorzystywane przez numizmatyków do konserwacji monet kolekcjonerskich.

Domowe sposoby czyszczenia medalików srebrnych

Można też całkiem skutecznie dbać o biżuterię za pomocą środków, które są aktualnie pod ręką. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów. Jednym z wypróbowanych jest użycie roztworu octu i sody oczyszczonej. Odpowiednie proporcje to pół szklanki i dwie łyżeczki. Wystarczy zanurzyć w dokładnie rozmieszanej substancji medalik srebrny wraz z łańcuszkiem. Po 2-3 godzinach przedmiot będzie wyglądał jak nowy.

Do polerowania srebra nadaje się też zwykła pasta do zębów (bez mikrogranulków). Mniejsze powierzchnie można wyczyścić nawet palcem, najwygodniej użyć jednak ściereczki z mikrofibry. Pastę można zastąpić mieszanką soku z cytryny i oliwy z oliwek w proporcji pół szklanki i jedna łyżeczka. Tak czy owak w celu osiągnięcia najlepszego efektu należy wykonywać koliste ruchy.