Krzyż franciszkański – powiernik w codziennej modlitiwe

Choć współczesne czasy przepełnione są doczesnością i materializmem, ludzie wierzący wciąż przywiązują ogromną wagę do symboli umacniających ich wiarę. Chrześcijanie lubią otaczać się przedmiotami, takimi jak krzyż franciszkański, które strzegą domowników i wyzwalają aurę bezpieczeństwa.

Krzyż franciszkański który zdobi dom i duszę

Wiary nie należy się wstydzić, ale ją eksponować. Mimo, iż nowoczesność pomija przywiązanie do tradycyjnych, religijnych dekoracji, to zawieszony na ścianie krzyż franciszkański zawsze prezentuje się elegancko i potwierdza swój ponadczasowy charakter. Wierząc w świętość dewocjonaliów, każdy może nabyć replikę krzyża w różnych rozmiarach i powiesić ją w miejscu, gdzie zwykle odprawia się codzienne modlitwy.

Święty gadżet

Naścienna ozdoba w postaci krzyża franciszkańskiego https://www.meritohurt.pl/krzyze/krzyze-sw-franciszka.html niesie głębokie przesłanie, a sama symbolika emanuje świętością, upamiętniającą ukrzyżowanie Jezusa Chrystusa – najważniejszej postaci w życiu każdego chrześcijanina. Ikona, która zaszczyci dom osoby wierzącej zawsze będzie przypominała o sile Syna Bożego, z którą domownicy mogą się utożsamiać, szukając pocieszenia w trudnych chwilach lub powiernika w codziennej modlitwie. Nie ma wątpliwości, że święte akcesoria wprowadzają w każdy dom harmonię, dlatego warto je mieć przy sobie, nie bojąc się o niespójny wygląd z aranżacją wnętrza. Ponadczasowość dewocjonaliów zawsze zdobi, nigdy nie szpeci.