Jak to jest z tą spowiedzią przedślubną?

Wiele młodych par zastanawia się jakie są ich obowiązki przed ślubem kościelnym lub też konkordatowym. Zasadniczo obie sprawy wyglądają bardzo podobnie. Najważniejsze jest bowiem przystąpienie do spowiedzi przedślubnej – czytaj więcej na Rozsadnewesele.pl

ksiądz wysłuchuje spowiedzi kobiety

Jak to wygląda w praktyce?

Okazuje się, że do spowiedzi należy przystąpić dwukrotnie. W związku z tym wiele przyszłych młodych par zadaje sobie pytanie związane z czasem przystąpienia do spowiedzi przedślubnej. Nie wiedzą oni bowiem kiedy powinna ona nastąpić.

Za pierwszym razem do spowiedzi przedślubnej przystępuje się zaraz po wygłoszeniu zapowiedzi przedślubnych. Muszą to być pierwsze zapowiedzi. Niekoniecznie przy tym muszą być one wygłoszone na przykład 4 miesiące przed ślubem, równie dobrze może to być dwa tygodnie przed ślubem. Druga spowiedź przedślubna następuje w terminie znacznie mniej odległym od samej ceremonii ślubnej, to jest dzień lub dwa przed samym ślubem. Chodzi tutaj o zachowanie pewnego rodzaju czystości i przystąpienie do ślubu w stanie tak zwanej łaski. Za każdym razem ksiądz podpisuje odpowiedni dokument, w którym zawarta jest informacja, że para młoda przystąpiła do spowiedzi w odpowiednich terminach. I tym samym może przystąpić do ceremonii zaślubin.